Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

IV EDYCJA KONKURSU EUREKA! DGP

Dziennik Gazeta Prawna rozpoczyna IV edycję konkursu i cyklu redakcyjnego pod nazwą „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”. Nagrody: 30 tys. zł dla zespołu wynalazczego i kampania reklamowa o wartości 50 tys. zł

Profil głowy człowieka jako żarówka

Do 23 grudnia 2016 r. można przesyłać zgłoszenia do udziału w konkursie Eureka! DGP, z wynalazkami zgłoszonymi do Urzędu Patentowego RP w latach 2014 oraz 2015. 

W konkursie mogą wziąść udział polskie uczelnie (publiczne i niepubliczne) oraz instytuty badawcze i jednostki naukowe PAN, posiadajace  wynalazki zgłoszone do Urzędu Patentowego RP w latach 2014 oraz 2015 i działajace w obszarach: 

  • informatyka
  • inżynieria mechaniczna, inne nauki inżynieryjne i
  • technologie, inżynieria lądowa, inżynieria materiałowa i nanotechnologia, nauki fizyczne

nauki biologiczne i biotechnologia, nauki chemiczne, nauki medyczne

Ideą cyklu jest przedstawienie na łamach gazety wynalazków, które mają zastosowanie w praktyce, mogą być wykorzystane w gospodarce i w produkcji.

Nagrodą w konkursie jest 30 tys. zł dla zespołu wynalazczego i kampania reklamowa o wartości 50 tys. zł dla reprezentowanej przez zespół instytucji w mediach INFOR Biznes.Udział w konkursie jest bezpłatny.

Uniwersytet Jagielloński uzyskał już I nagrode w II edycji konkursu za wynalazek: "Sposób detekcji bakterii i grzybów we krwi za pomocą metody NESTED", zespołu naukowców z Katkedry Mikrobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, w tym dr Tomasz Gosiewski, dr Monika Brzychczy-Włoch, dr Agata Pietrzyk i prof. Małgorzata Bulanda. 

mamy nadzieje na kolejne nagrody

wiecej na stronie Dziennik.pl

 

 

Eureka DGP Odkrywamy polskie wynalazki