Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Garaż LifeScience

3 listopada otwarcie Garażu LifeScience - pierwszego w Polsce przedsięwzięcia typu Bio.Hacker.Space

Garaż LifeScienceGaraż LifeScience to pierwsze w Polsce przedsięwzięcie typu Bio.Hacker.Space, które odpowiada na oczekiwania środowisk Do-It-Yourself (DIY), tworzonych przez pasjonatów nauk przyrodniczych i medycznych, którzy – chcąc zajmować się hobbystycznie innowacyjnymi pomysłami – napotykają podstawową barierę dla rozwijania swoich pasji w postaci braku dostępu do infrastruktury i aparatury umożliwiających eksperymentowanie w odpowiednich i bezpiecznych warunkach.

Celem imprezy jest promocja działalności Garażu LifeScience wśród potencjalnych użytkowników ze środowisk szkolnych, akademickich i przedsiębiorczych. Otwarcie obędzie się z udziałem władz Miasta Krakowa i innych zaproszonych gości. W programie imprezy odbędzie się konferencja z udziałem zaproszonych ekspertów i propagatorów innowacyjności oraz pokazowe warsztaty z udziałem innowatorów i sympatyków środowiska DIY.

Otwarcie Garażu LifeScience wsparte będzie kampanią marketingową mająca na celu rozwój świadomości i wiedzy o zasadach funkcjonowania bio.hacker.space i zachęcenie do uczestniczenia w zajęciach organizowanych w ramach laboratorium. W ramach warsztatów pokazowych zostanie zademonstrowany pierwszy etap rozwoju innowacyjnych rozwiązań poprzez partycypacyjne generowanie pomysłów (ideation). Warsztaty będą ukierunkowane na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie http://lifescience.pl/zycie-klastra/garaz-lifescience-laboratorium-dla-hackerow/ .

Rejestracja na wydarzenie odbywa się za pomocą formularza: https://www.eventbrite.com/e/otwarcie-garazu-lifescience-tickets-28883519384