REUTERS TOP 100! Uniwersytet Jagielloński najlepszy ...

Wśród najbardziej innowacyjnych uczelni rankingu REUTERS TOP 100 znalazł się Uniwersytet Jagielloński nie tylko jako jedyna uczelnia polska ale również jako jedyna uczelnia z Europy Wschodniej !

Baner Thomson ReutersThomson Reuters  największa światowa agencji informacyjna opublikowała (14 czerwca 2016) ranking 100 najbardziej innowacyjnych uczelni europejskich tzw.  REUTERS TOP 100. Ranking oceniał uczelnie pod kontem liczby innowacji opracowanych przez naukowców, zakresu rozwoju nauk stosowanych, liczby uzyskanych patentów i wreszcie liczby wdrożeń mających kluczowe znaczenie dla gospodarki. Ocenie zostały poddane zarówno uniwersytety jak i uczelnie techniczne. Reuters bazował na danych urzędów patentowych oraz uczelni  z okresu  2009 – 2014. Wśród najbardziej innowacyjnych znalazł się Uniwersytet Jagielloński nie tylko jako jedyna uczelnia polska ale również jako jedyna uczelnia z Europy Wschodniej!

Pierwsze miejsce w REUTERS TOP 100 przypadło belgijskiemu KU Leuven. W czołówce znalazły się również:  Imperial College London – miejsce 2, University of Cambridge - miejsce 3,  Ecole Polytechnique Federale de Lausanne - miejsce 4 i University of Oxford  - miejsce 8. Uniwersytet Jagielloński uplasował się na 92 miejscu.

W rankingu docenione zostały działania CTT CITTRU zwłaszcza te dotyczące pozyskiwania patentów dla innowacji opracowywanych przez naukowców UJ oraz komercjalizacji powstalych rozwiązań.

Więcej Reuters TOP 100