Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Bony na innowacje dla zespołów UJ

Bony na innowacje to bezzwrotne dotacje na potrzeby innowacyjnego rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność w Małopolsce. To również szansa dla naukowców UJ, którzy mogą w ramach tego rodzaju projektów świadczyć usługi badawcze dla firm.

MałopolskaBony na innowacje to bezzwrotne dotacje na potrzeby innowacyjnego rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność w Małopolsce. To również szansa dla naukowców UJ, którzy mogą w ramach tego rodzaju projektów świadczyć usługi badawcze dla firm.

Intensywne działania brokerów CITTRU zaowocowały już pierwszymi projektami i dotacjami na badania. W ramach pierwszej, pilotażowej edycji bonów na innowacje dotacje uzyskał Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, na realizację dwóch projektów:: 

- opracowanie nowego produktu „Stage Eye"- urządzenia pozwalającego za pomocą wiązki światła (lasera, projektora) oznaczać pozycje artystów na scenie.

-  stworzenie innowacyjnych rozwiązań w specjalistycznej aplikacji dla architektów, deweloperów, osób zajmujących się aranżacją i wykończeniem wnętrz, organizacją eventów, marketingowców oraz branży reklamowej.

Do kolejnej, drugiej edycji bonów na innowacje zostały złożone kolejne oferty zespołów naukowych UJ. Mamy nadzieje, że przyniosą one kolejne, wspólne projekty z firmami z regionu. Wyniki poznamy w marcu.

więcej artykuł http://www.rpo.malopolska.pl