Bony na innowacje dla zespołów UJ

MałopolskaBony na innowacje to bezzwrotne dotacje na potrzeby innowacyjnego rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność w Małopolsce. To również szansa dla naukowców UJ, którzy mogą w ramach tego rodzaju projektów świadczyć usługi badawcze dla firm.

Intensywne działania brokerów CITTRU zaowocowały już pierwszymi projektami i dotacjami na badania. W ramach pierwszej, pilotażowej edycji bonów na innowacje dotacje uzyskał Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, na realizację dwóch projektów::

- opracowanie nowego produktu „Stage Eye"- urządzenia pozwalającego za pomocą wiązki światła (lasera, projektora) oznaczać pozycje artystów na scenie.

-  stworzenie innowacyjnych rozwiązań w specjalistycznej aplikacji dla architektów, deweloperów, osób zajmujących się aranżacją i wykończeniem wnętrz, organizacją eventów, marketingowców oraz branży reklamowej.

Do kolejnej, drugiej edycji bonów na innowacje zostały złożone kolejne oferty zespołów naukowych UJ. Mamy nadzieje, że przyniosą one kolejne, wspólne projekty z firmami z regionu. Wyniki poznamy w marcu.

więcej artykuł http://www.rpo.malopolska.pl